Mandala Art for Insight and Healing
by Jana Volfova

"Cyklická žena"

Máme tu další z krásných a barevných podzimních dní a já bych Vám ráda představila nový obraz, který nese jméno Cyklická žena. 

Byl namalován proto, aby u žen podpořil pozitivní vnímání sebe sama. Vnímání sebe sama jako něčeho krásného, křehkého a unikátního.
Náš měsíční cyklus, který se skládá ze čtyř optimálních dob, nám byl od matky přírody dán jako dar a spousta z nás by se ho měla začít učit využívat jako bonus navíc, který nám do života vnáší nové možnosti, logické uvažování, soustředění, umožňuje nám vytvářet lepší vztahy s druhými a být kreativní. 
Vše toto a mnohem více nás odlišuje od mužů, jelikož se nám ženám na rozdíl od nich pravidelně střídá cyklus duševních, fyzických a emočních proměn, který ovlivňuje naše uvažování, prožívání a chování. Právě tyto změny bývají pro muže velmi matoucí. V jeden d
en má muž doma milující a láskyplnou partnerku a druhý den ho po příchodu z práce přivítá sedmihlavá saň :-)

Větší zaměření na sebe samu, studie sebe samé, svých pocitů a nálad, popřípadě odborná četba nám může pomoci naučit se s našimi změnami (cykly) pracovat, přehodnocovat a pouštět věci, vědět, kdy je dobré aktivně jednat a kdy je lepší se do ničeho nenutit, neobviňovat ze svých nálad druhé či nepovažovat menstruaci za nepříjemnost ale za výhodu. Naučíme-li se „číst“ v našich cyklech a využívat zesílené schopnosti s nimi spojené a uplatňovat je ve svém životě, objevíme nejen své skryté talenty a dokážeme mnohem více, ale konečně budeme žít svůj život v souladu se svou skutečnou ženskou podstatou a budeme dokonale samy sebou. 

A nyní už k barvám, které obraz obsahuje..
Síla, kterou obraz zadržuje, se koncentruje hlavně ve středu obrazu .. z oranžovočerveného středu, který v nás probouzí vnitřní sílu, radost ale i vzrušené očekávání se rozpíná do všech stran a promlouvá k nám skrze odstíny mentolově modré, znovu přes měďenou až po okrovou barvu.

Mentolová barva na nás působí přívětivě a povzbudivě. Vyvolává v nás představy ticha a touhy, evokuje bezstarostné veselí a neklade na nás žádné nároky.
Pod jejím vlivem můžeme prostě JEN BÝT.

Černou barvu, která se v obraze prolíná, není třeba nutně chápat jako barvu s negativními vlivy na člověka. Černá nás podporuje v udělání konečného rozhodnutí – tzv. udělat za něčím tlustou černou čáru. V tomto případě by si majitelka měla uvědomit, které záležitosti by chtěla opustit a posunout se tak ve svém životě dál. 

Meruňkově-béžová barva nám naopak napomáhá k obnově, ať už v oblasti vztahů (city), tělesné (regenerace), či myšlenek (negativní myšlenky nahradí ty pozitivní).
Díky tomu, že je velmi blízko barvě naší pokožky nám pomáhá udržovat proudění životní energie.

Se všemi barvami je možné komunikovat, zrovna tak dobře, jako komunikují ony s námi. Stačí k obrazu/barvám vyslat přání, říct mu, co po něm požadujeme a od něj očekáváme.
Energetické obrazy jsou vždy našemi společníky, záleží jen na člověku, jak dalece je schopen využít jejich potenciálu. Z tohoto důvodu doporučuji z obrazem meditovat, navázat s ním „vztah“.

Tato mandala, malovaná na jemné bavlněné plátno o průměru 60 cm již má svou novou majitelku a já si přeji, aby jí byl tento obraz oporou, průvodcem a léčitelem na její cestě za svým pravým ženstvím. 

                                                                                                                      Vaše Jana